top of page

הצוות

מנהלות התכנית: רחל פלניק-צחור וקרן סטאד

מורות בכירות: רחל פלניק-צחור, קרן סטאד וג'ואנה ברוטמן

מורות: מילי שטוקפיש, מילכה לאון, מיכל זכות

 

פרופ' רחל פלניק צחור

(BFA in dance, Juilliard; MA in dance/movement research, CCNY; CMA; RSMT) חברת סגל בכיר ורכזת ב- LIMS ®  http://www.limsonline.org/

פרופ' צחור הינה פרופסור חבר בבית הספר לתיאטרון ומוסיקה באוניברסיטת אילינוי בשיקגו. לפרופסור צחור תואר ראשון במחול מבית הספר ג'וליארד, ותואר שני במחקר תנועה ומחול מסיטי קולג' בניו יורק, שם השלימה גם תעודת רשמת-תנועה ומשחזרת בכתב לאבאן  (Laban Movement Notator).

היא משתמשת בשיטת לאבאן וטכניקת אלכסנדר ככלי מחקר המאפשרים לה פתרון בעיות וקשיים של אנשים בתחומים של יצירה, ביצוע ותחומי הגופ-נפש, כשהיא מתייחסת למורכבות היחסים שבין הבחירות הגופניות והביטוי הרגשי. צחור פירסמה לאחרונה מספר מחקרים, ביניהם מחקר עם מדען מחשבים מהטכניון, העוסק בקשרים שבין תנועה וטכנולוגיה, ומחקר עם ד"ר טל שפיר מאוניברסיטת חיפה, העוסק בוויסות רגשי דרך תנועה. מחקר זה - Emotion Regulation through Movement: Unique Sets of Movement Characteristics are Associated with and Enhance Basic Emotions. הינו הבסיס להרצאתTED  שנקראת.  How your  Body Affects your Happiness                       

צחור מעבירה הרצאות במגוון תחומים: תרפיה בתנועה סומאטית, ביצועים אופטימאליים, תקשורת לא מילולית, קינסיולוגיה, כתב תנועה, אפיון גופני וסגנונות התנועה, בכנסי ברקלי, שיקאגו, אוטווה, ניו יורק וישראל. היא מטפלת סומאטית ומורה מוסמכת של טכניקת אלכסנדר, בוגרת המרכז לרפואת גוף-נפש ומנחה קבוצות במיומנויות רפואיות של גוף ונפש. היא לימדה סדנאות לריפוי מטראומה במכללת זינמן בוינגייט, באוניברסיטת איווה בארה"ב, כשהיא משלבת את נסיונה הקליני ועבודתה כמנחת קבוצות בטכניקות מוכחות אלה. בשנת 2014 היא הוזמנה ללמד כחברת סגל אורחת במסלול התרפיה בתנועה בבית הספר לטיפול באומנויות באוניברסיטת חיפה, ולימדה תרפיה סומאטית בתנועה וגישות תנועתיות לעבודה עם טראומה. 

 

קארן סטאד

בעלת תואר MS במחול מאוניברסיטת אורגון (1983) ו-CMA, מוסמכת באנליזה של תנועה, מתוכנית ההכשרה של לאבאן-ברטנייף בסיאטל (1987). קארן גם מטפלת מוסמכת בתנועה סומאטית (RSMT) ומורה מוסמכת לתנועה סומאטית (RSMT). במשך עשרים שנה היא לימדה בתוכניות הכשרה של לאבאן-ברטנייף ברחבי ארה"ב, קנדה ואירופה. שימשה כמרכזת תכנית ההסמכה של LIMS® באוניברסיטת מרילנד, וכרגע מרכזת את התוכניות המודולריות בקראקוב ובאדינבורו. לימדה בחוגים למחול באוניברסיטאות באורגון וויסקונסין. מלמדת טכניקות מחול שונות, אנטומיה חוויתית, קומפוזיציה וכוריאוגרפיה. מתמחה בהוראה למבוגרים ובהתפתחות אישית דרך תנועה. 

על אף שהגיעה לעבודה של לאבאן דרך עולם המחול, קארן רואה את עצמה כמחנכת לתנועה, המשתמשת במחול כחלק מגוף ידע רחב יותר שקשור לעולם התנועה. מתעניינת בהבנת החשיבות של התנועה האנושית בכל התחומים. לאחרונה היתה פעילה בהתבוננות וניתוח תנועה של מועמדים פוליטים ורואיינה בוושינגטון פוסט ובטלוויזיה. כתבה (בשיתוף עם לורה קוקס) את הספר החדש על התנועה האנושית – Everybody is a Body.

 

ד"ר (PsyD) מיכאלה מעוז

פסיכותרפיסטית גופנית, חברה ב – EABP, ILABP - האיגוד האירופאי והישראלי לפסיכותרפיה גופנית. מנחה קבוצות. מלמדת ב'קריה האקדמית – אונו' במסגרת תואר שני (את תחום הקבוצות, מו"מ עסקי וייעוץ טראומה) ובמרכז להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות. מנחה קבוצות של יועצות חינוכיות מטעם משרד החינוך – שפ"י, ושל עברייני תעבורה מטעם עמותת אור-ירוק. מעבירה הדרכות בתחום הקבוצות והפסיכותרפיה הגופנית ובעלת קליניקה פרטית.

״אני מאמינה כי אנו מהווים מכלול של גוף, רגש, חשיבה ובכולנו – נשמה, וכי עלינו לחיות רבדים אלו באופן מווסת. מביאה זאת לידי ביטוי בכל מפגש – עם עצמי, עם אחרים, בקבוצה ובחדר הטיפולים. מאמינה כי אנו יצורים חברתיים מחפשי קשר, ולכן, עבודה בקבוצה מעצימה, מהווה 'מעבדה' לזיהוי ושינוי דפוסים ומאפשרת לימוד עמוק יותר את עצמנו. אני מחויבת להכיר את עצמי יותר בכל יום, ליישם את שאני מציעה למטופלי ולהעמיק את תחומי הידע שלי. וכל זאת – בענווה.״

ג'ואנה ברוטמן

CMA היא מורה לתנועה ומחול, כוראוגרפית וכותבת מחול. היא גרה בניו יורק ומלמדת במקומות שונים בעולם. כיום היא מלמדת במרכז ללימודי לאבאן/ברטנייף בניו יורק (LIMS®) ומרצה למחול בבי"ס דלטון בניו יורק מעל 30 שנה. היא מוסמכת בשיטת הוראת המחול של ביל אוונס, המבוססת על שיטת לאבאן ושימשה מורה אורחת בתוכנית תואר שני במחול באוניברסיטת ניו יורק, ובפרוייקטים וקורסים שונים ברחבי ארה"ב וכן בתוכנית ההסמכה בשיטת לאבאן בישראל. 

ג'ואנה השתתפה בכנסים רבים בתחומי המחול והתנועה בארה"ב ובאירופה, ולאחרונה הציגה בכנס באמסטרדם את מחקרה - “Carving Out a Personal Practice: From Complexity to Simplicity through Activation of Self”.

היא קיבלה מלגות רבות לעבודות הכוריאוגרפיה שלה, בהן שילבה רקדנים מקצועיים ואנשים מתוך הקהילה, בתוך קהילות בשכונות מצוקה, וכן יצרה עבור להקות בלט ומודרניות. 

מאמריה של ג'ואנה התפרסמו בPAJ: A Journal of Performance and Art (MIT Press)  

מילכה (בר-מאיר) לאון

CMA, מחנכת תנועתית Movement Educator, מומחית בניתוח תנועה-לאבאן, בעלת תואר שני ממרכז לאבאן בלונדון. רקדנית, יוצרת ומורה, חוקרת את הוראת ניתוח תנועה בגישת לאבאן והשפעתו בתחומי הפסיכותרפיה הגופנית והטיפול באומנויות, כמו גם על פיתוח יצירתיות באומנויות הבמה – מחול, משחק וקרקס. לימדה במרכז לאבאן ובקולג'ים למשחק בלונדון, באקדמיה בירושלים ובלסלי קולג'. מלמדת בתוכניות הכשרה לתרפיסטים באומנויות באוניברסיטת חיפה, ולמורים לתנועה ולמחול במכללת וינגייט ובמכללת גליל מערבי. השתלמה בהנחיית קבוצות ברוח הפסיכולוגיה האדלריאנית, למדה אימון הווייתי בבית ברל. פרסמה מאמרים בתחום חינוך במחול ושיטת לאבאן בספרים ובכתבי עת מקצועיים בארץ ובחו"ל. כתבה את תוכנית הליבה במחול ותוכניות לימודים המשלבות אסטרטגיות למידה ומחול עבור משרה"ח.

 

מיכל זכות

DMT ,CMA, בוגרת תכנית ההסמכה של לימודי לאבאן/ברטנייף בניו יורק 2006, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי היהדות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בטיפול בתנועה מאוניברסיטת חיפה. מנחת תהליכי העצמה בתנועה וקול. עבדה עם נשים ונערות בסיכון בדגש על מודעות גוף-נפש. עובדת כמטפלת רגשית בתנועה עם ילדים ומלמדת ניתוח תנועה בגישת לאבאן לסטודנטים לטיפול בתנועה. לומדת ומלמדת יהדות ומעבירה סדנאות בתנועה וב״תורה בתנועה״- העמקת לימוד של טקסטים יהודיים דרך תנועה בגישת לאבאן. יוצרת בקול ותנועה בהשראת טקסטים יהודיים ושירה עברית. שימשה עוזרת הוראה ומורה אורחת במחזור הראשון של תכנית ההסמכה בישראל. מרכזת את קידום התכנית בארץ. 

רחל
קרן
מילי
ג׳ואנה
מילכה
מיכל
ג׳ואנה ברוטמן
רחל פלניק צחור
קרן סטאד
michaela.jpg
מילכה ליאון
מיכל זכות
bottom of page